Telephone orders call: 773-777-9624

Vicks SymptoMed/AntiGrip Complete Complex, 10 saszetek

Vicks SymptoMed/AntiGrip Complete Complex, 10 saszetek

Vendor
Omega Pharma
Regular price
$17.49
Sale price
$17.49
Shipping calculated at checkout.
Quantity must be 1 or more

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Opis

Dawkowanie

Lek ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.

Skład

Każda saszetka leku stanowi jedną dawkę leku zawierającą substancje czynne: paracetamol 500 mg, gwajafenezynę 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
Inne składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian,
aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku
cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

Działanie

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.
Lek zawiera trzy substancje czynne:
- Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe).
- Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.
- Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.

Wskazania

Lek Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występuje ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy:
- jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- jeśli u pacjenta występuje choroba serca
- jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
- jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek
- jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy
- jeśli pacjent jest cukrzykiem
- jeśli pacjent ma jaskrę (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania
- jeśli pacjent ma porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu
- jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane lub jakiekolwiek inne nietypowe objawy, należy natychmiast odstawić lek.
W przypadku stosowania paracetamolu bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób) mogą występować zaburzenia krwi i zapalenie trzustki.
Rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób, ale więcej niż 1 na 10 000 osób) mogą występować reakcje alergiczne (takie jak wysypki skórne lub pokrzywka), ciężkie reakcje alergiczne (anafilaksja), świszczący oddech lub problemy z oddychaniem.
Informowano o rzadkich przypadkach wystąpienia bólu głowy, zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak ból żołądka, nudności, wymioty i biegunka. (u mniej niż 1 na 1000 osób, ale więcej niż 1 na 10 000 osób) związanych ze stosowaniem
gwajafenezyny.
W rzadkich przypadkach fenylefryna może powodować przyspieszone bicie serca (kołatanie serca). W rzadkich przypadkach może także wystąpić wzrost ciśnienia krwi z towarzyszącym mu bólem głowy, zawrotami głowy i kołataniem serca. Fenylefryna może także powodować problemy ze snem (bezsenność), nerwowość, drżenia,pobudliwość, niepokój, dezorientację i lęk.
Te działania niepożądane występują rzadko (u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 osób).
Częstymi działaniami fenylefryny (u mniej niż 1 na 10 osób, ale więcej niż 1 na 100 osób) są utrata apetytu, nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem leku Vicks SymptoMed Complete.
Cytrynowy, jeśli pacjent stosuje leki:
- zawierające paracetamol lub inne leki zmniejszające przekrwienie stosowane podczas przeziębienia i grypy.
W razie przyjmowania tych leków nie wolno stosować leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy.
- inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona. Nie stosować leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy, jeśli pacjent stosował IMAO w ciągu ostatnich 14 dni.
- trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne stosowane w leczeniu depresji, takie jak amitryptylina lub imipramina.
- leki stosowane w związku z wysokim ciśnieniem krwi (leki przeciwnadciśnieniowe), w tym beta-adrenolityki, lub poprawiające czynność serca lub korygujące nieprawidłowy rytm serca (digoksyna, lanoksyna, digitoksyna).
- fenotiazyny (stosowane jako leki przeciwpsychotyczne w celu leczenia stanów, takich jak schizofrenia lub paranoja, albo jako leki zapobiegające nudnościom i wymiotom).
- leki przeciw nudnościom i przeciwwymiotne (np. metoklopramid lub domperidon).
- leki zmniejszające krzepliwość (leki przeciwzakrzepowe), np. warfaryna lub inne pochodne
kumaryny.
- leki obniżające wysokie stężenie cholesterolu (np. cholestyramina).
- leki uspokajające (barbiturany).
- probenecyd lub AZT (zydowudyna).
- izoniazyd (stosowany w zapobieganiu i leczeniu gruźlicy).

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy podczas ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat

Producent

Wrafton Laboratories Limited