Telephone orders call: 773-777-9624

APAP, Paracetamolum 500mg, lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, 12 tabletek
APAP, Paracetamolum 500mg, lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, 12 tabletek

APAP, Paracetamolum 500mg, lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, 12 tabletek

Vendor
USP Zdrowie
Regular price
$8.99
Sale price
$8.99
Shipping calculated at checkout.
Quantity must be 1 or more

APAP jest lekiem w postaci tabletek o zastosowaniu przeciwbólowym.

Opis

APAP jest lekiem w postaci tabletek o zastosowaniu przeciwbólowym.

Dawkowanie
Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
- dorośli: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetamolu), w razie konieczności 3-4 razy na dobę
(maksymalnie 8 tabletek powlekanych w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę). Należy
przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
- młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana, czyli 500 mg paracetamolu, w razie
konieczności 3 do 4 razy na dobę.
Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni,
a gorączka dłużej niż 3 dni.
Zaleca się stosowanie leku na czczo, gdyż pozwala to na przyspieszenie jego działania
przeciwbólowego i przeciwgorączkowego.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Skład
1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze.

Działanie
Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Producent
US Pharmacia Sp. z o.o.