FREE shipping on orders > $99

Paracetamol czopki dla niemowląt, 50 mg, 10 czopków
Paracetamol czopki dla niemowląt, 50 mg, 10 czopków

Paracetamol czopki dla niemowląt, 50 mg, 10 czopków

Vendor
Farmina
Regular price
$6.99
Sale price
$6.99
Shipping calculated at checkout.
Quantity must be 1 or more

Paracetamol Farmina - lek przecibólowy i przeciwgorączkowy dla niemowląt (czopki).

Opis

Dawkowanie
Lek Paracetamol Farmina jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.

Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki: Od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku) – 2 czopki 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny

U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wątpliwości co do stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Skład
1czopek zawiera substancję czynną: paracetamol 50 mg.
Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Działanie
Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania
Lek stosuje się u niemowląt w bólach różnego pochodzenia np. przy bolesnym ząbkowaniu, po szczepieniach, objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień oraz podczas gorączki.

Przeciwskazania
Nie należy stosować leku Paracetamol Farmina w przypadku:
- nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
- ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Paracetamol Farmina, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000): zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000): zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej); zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby; zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Paracetamol Farmina:
- u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek,
- u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo - 6 - fosforanowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty. Zwłaszcza należy poinformować o przyjmowaniu następujących leków: karbamazepina, fenobarbital, fenytoina (leki stosowane w padaczce); omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka); ryfampicyna (antybiotyk); zydowudyna (lek przeciwwirusowy); leki zawierające dziurawiec; leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki ziołowe); probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej); warfaryna (lek przeciwzakrzepowy).

Uwaga: nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Producent
FARMINA SP. Z O.O.