zywokost masc polska apteka chicago

Żywokost Maść

Maść z żywokostu, działanie i zastosowanie

Właściwości terapeutyczne wykazują nie tylko syntetyczne leki, ale również związki zawarte w roślinach. W fitoterapii przygotowuje się i stosuje preparaty z leczniczych roślin, które mają pozytywne działanie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W medycynie ludowej od dawna ceniony jest między innymi żywokost lekarski.

Żywokost lekarski (Symphytum officinale) to wieloletnia bylina z rodziny szorstkolistnych (Boraginaceae). Pochodzi z Europy i zachodniej Azji. W Polsce rośnie głównie na nizinach i w rejonach podgórskich. Z grubego, prawie czarnego kłącza wyrasta pęd, który osiąga 30–90 centymetrów wysokości. Na łodydze usadowione są skrętolegle liście o jajowato-lancetowatym kształcie. Kwiaty są purpurowofioletowe, rzadziej żółtawobiałe, zbierane w sierpik kwiatowy. 

Zywokost masc

Działanie każdej rośliny leczniczej jest zależne od zawartych w niej substancji czynnych. Zawartość poszczególnych składników jest zmienna i ma związek z miejscem, w którym rosła roślina, sposobem przetwarzania surowca i wytwarzania gotowego preparatu.
W celu zwiększenia działania maści w jej składzie mogą znajdować się inne substancje czynne o podobnym działaniu z innych roślin.

Maść z żywokostu lekarskiego ma zastosowanie głównie w urazach stawów oraz w przewlekłych schorzeniach układu ruchu. Używa się jej przy stłuczeniach lub zwichnięciach stawów oraz nadwyrężeniu układu ruchu. Ma zastosowanie przy chorobach o miejscowym odczynie zapalnym. W medycynie ludowej była stosowana przy złamaniach kości jako środek przyśpieszający wytwarzanie kostniny. Pozytywne działanie może przynieść także w przypadku niewielkich oparzeń lub odmrożeń, a także owrzodzeń żylaków podudzi.

Maść z żywokostu na stawy

Maść z żywokostu lekarskiego stosuje się głównie przy schorzeniach stawów. Szczególnie przy przewlekłych chorobach ze stanem zapalnym, jak dna moczanowa, zapalenie stawów, artretyzm. Wykazano, że maść zmniejsza dolegliwości bólowe. Wpływa też na obniżenie stanu zapalnego i zmniejszenie obrzęku. Przekłada się to na sprawniejsze funkcjonowanie chorego w ciągu dnia, a tym samym lepsze samopoczucie.  Badania kliniczne wykazały że po regularnym stosowaniu maści z żywokostu, 80% osób miało ulgę od bólu także redukcję stanu zapalnego.

Zywokost masc

Wyciąg z żywokostu z odotatkiem olejeku rozmaryny, eukaliptusa, goździkowy ekstrakt z kapsaicyną, także kryształki kamfory i mentolu działają synergicznie aby jak najszybciej złagodzić ból i stany zapalne.

Żywokost Maść wzbogacona jest unikalną mieszanką naturalnych składników, m.in. olejkiem rozmarynowym, olejkiem eukaliptusowym, olejkiem miętowym, olejkiem goździkowym, kapsaicyną oraz kryształkami kamfory i mentolu. Ta wyjątkowa maść została zaprojektowana, aby zapewnić kojącą ulgę w szerokim zakresie dolegliwości.

Kluczowe składniki:

Żywokost: Żywokost słynie ze swoich właściwości leczniczych. Stosowany jest od wieków w celu wspierania naturalnych procesów regeneracji organizmu, co czyni go doskonałym wyborem przy rozwiązywaniu różnych problemów skórnych i mięśniowych.

Olejek rozmarynowy: Znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, olejek rozmarynowy może pomóc zmniejszyć obrzęk i złagodzić napięcie mięśni.

Olejek eukaliptusowy: Olejek eukaliptusowy jest dobrze ceniony ze względu na swój kojący aromat i zdolność do otwierania dróg oddechowych, co czyni go idealnym dodatkiem do produktów łagodzących drogi oddechowe i mięśnie.

Olejek miętowy: Olejek miętowy zapewnia uczucie chłodzenia, które może złagodzić dyskomfort. Ma również orzeźwiający zapach, który pobudza zmysły.

Olejek goździkowy: Olejek goździkowy ma właściwości przeciwbólowe, dzięki czemu jest skutecznym składnikiem łagodzącym ból i dyskomfort.

Kapsaicyna: Pochodząca z papryczek chili, kapsaicyna zapewnia uczucie rozgrzania, które może pomóc złagodzić dyskomfort mięśni i stawów.

Kryształy kamfory i mentolu: Kryształy kamfory i mentolu są dobrze znane ze swoich właściwości chłodzących i odrętwiających, zapewniając szybką ulgę w bólach.

Korzyści:

Ulga dla mięśni i stawów: Nasza maść żywokostowa z unikalną mieszanką naturalnych olejków i ekstraktów może pomóc złagodzić dyskomfort mięśni i stawów, co czyni ją doskonałym wyborem dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia.

Komfort dróg oddechowych: Dodatek olejków eukaliptusowych i miętowych do tej maści może złagodzić niedrożność dróg oddechowych i dyskomfort.

Kojąca pielęgnacja skóry: Olejek żywokostowy i goździkowy mogą pomóc w leczeniu różnych podrażnień skóry, zapewniając kojącą ulgę.

Szybkie wchłanianie: Ta maść została zaprojektowana z myślą o szybkim wchłanianiu, co pozwala szybko poczuć ulgę.

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z bólami mięśni, dyskomfortem stawów, czy problemami z oddychaniem, nasza maść z żywokostu jest wszechstronnym i skutecznym rozwiązaniem. Doskonale nadaje się do stosowania przed lub po wysiłku fizycznym, a także przy codziennych dolegliwościach.

Poczuj moc natury dzięki naszej maści żywokostowej wzbogaconej olejkami rozmarynowymi, olejkami eukaliptusowymi, olejkami miętowymi, olejkami goździkowymi, kapsaicyną oraz kryształkami kamfory i mentolu.

Back to blog

Leave a comment